Akmenų gydomąsias savybes žmonės pastebėjo labai seniai. Technologijų amžiuje ši natūrali terapija buvo primiršta ir tik neseniai vėl atrasta iš naujo. Litoterapija daugeliui šiuolaikinių žmonių tebėra negirdėtas sveikatinimo būdas.

Kinų medicinos ir ajurvedos istoriniai įrašai rodo, kad akmenų ir kristalų sveikatinimo savybės senovėje nebuvo paslaptis. Litoterapija jungia net kelis sveikatinimo būdus—gydymą moliu, masažais, krištolo, mineralų, metalo ir akmenų terapijas.Šios krypties šalininkai teigia, kad kiekvienas akmuo pasižymi tam tikromis savybėmis, kurios veikia žmogų ir psichologiškai, ir fiziologiškai. Bet kokios kilmės akmenys, veikiami gamtos ir geologinių procesų, formuojasi tūkstantmečius, kol įgauna savo spalvą, formą ir subtilias vibracijas. Smulkūs akmens kristalai vibruoja tam tikru dažniu ir spinduliuoja energiją. Būtent ji pasiekia žmogų ir daro poveikį jo organizmui. Nedaug mažesnę įtaką turi ir akmenų spalva. Apšviečiami akmenys ramina, gydo ir stiprina skleidžiamos energijos poveikį.

Senovės Egipto, |Kinijos, šumerų, Amerikos indėnų civilizacijos brangakmenius naudodavo apeiginiuose ritualuose, iš akmenų dulkių ir miltelių ruošdavo įvairius aleksyrus ir išdėliodavo juos tam tikra tvarka, kad išvalytų neigiamą energiją.

Šiandien labiausiai paplitusi ir paprasčiausia gydymo akmenimis forma- nešioti su jais pauošalus. Juvelyriniai dirbiniai su brangakmeniais stimuliuoja žmogaus energetinį lauką ir veikia magneto principu. Tvirtinama, kad akmenys yra sukaupę daug informacijos, kurią ir perduoda žmogui. Be to, akmenyse yra mikroelementų, kurių reikia žmogaus organizmui. Jų dėka galima atsikratyti daugelio negalavimų, tačiau kiekvienas akmuo veikia skirtingai.

AKMENS TERAINĖS SAVYBĖS

Magminė uoliena bazaltas – stiprybės ir drąsos akmuo. Tai lyg sukietėjusi ugnies forma. Lavos akmuo siejamas su iš ugnies liepsnų pakylančių feniksu ir atgimimu. Įtemptu gyvenimo laikotarpiu jis suteikia stabilumo. Šis lavos akmuo rekomenduojamas tada, kai gyvenime vyksta daug pokyčių. Jis susilpnina neigiamas charakterio savybes ir padeda suprasti, kokių pokyčių galima imtis, kad padėtis pagerėtų. Trumpai tariant, lavos akmenis nešioti rekomenduojama tiems, kurie jaučiasi nusiminę, prislėgti, trūksta energijos ir gyvybingumo.

 

Apvalūs, nuožulnių formų lavos akmenys skleidžia moterišką energiją, o ilgi, smailūs – vyrišką energiją. Abiejų rūšių akmenų derinys praeityje būdavo naudojamas vaisingumo skatinimo ritualuose, kaip priemonė nevaisingoms poroms, padedanti susilaukti kūdikio.

Bazalto akmenys dažnai naudojami grožio ir sveikatos procedūrose. Teigiama, kad masažas su nugludintais lavos akmenimis atpalaiduoja raumenis, gerina kraujo ir limfos apykaitą, malšina skausmą, šalina stresą ir įtampą, padeda atsipalaiduoti, išvalyti mintis. Bazaltas gali būti naudojamas meditacijoje, nes jo skleidžiamos teigiamos energijos vibracijos ramina bei skatina kūrybingumą.

 Akmenys masažui pritaikomi pagal individualias asmens ypatybes, fizinę ir psichinę sveikatą.

 

AGATAS: Stiprina regėjimą, akis, suteikia jėgų, didna ištvermę.

GINTARAS: Stiprina atmintį, valo organizmą, mažina galvos, kaulų ir širdies negalavimus, malšina stresą, ramina.

NEFRITAS: Saugo organizmą nuo virusų, stiprina imunitetą, gydo apsinuodijimus, padeda nuo nemigos .

TURKIS: Slopina galvos skausmą, padeda išvengti nemigos, kepenų sutrikimų, opų.

LAZURITAS: padeda kankinant nemigai, depresijai, palengvina radikulito, astmos priepuolius.

DEIMANTAS: Skatina žaizdų gijimą, ląstelių atsinaujinimą, slopina skrandžio, kepenų negalavimus.