Kaklo osteochondrozė – tai dažna tiek senų, tiek jaunų žmonių liga. Statistikos duomenimis, net 80 proc.šalies gyventojų kamuoja skausmai kaklo srityje. Kaklo osteochondrozė – šiuolaikinės visuomenės rykštė. Ar įmanoma visiškai atsikratyti šio negalavimo? ( Dėl šio negalavimo gali sutrikti ir kaklo, veido, rankų raumenų jautrumas, pradėti traškėti kaklas, sukiojant galvą į šonus ir lenkiant į priekį.
Kaklą sudaro 7 slanksteliai, tarp jų yra tarpslanksteliniai diskai. Šie diskai – tai kremzlinės pagalvėlės, skiriančios vieną stuburo slankstelį nuo kito. Žmogui senstant, šios kremzlinės pagalvėlės vis labiau dėvisi, mažėja diskų elastingumas ir tarpai tarp slankstelių – diskai ima plokštėti.
Kaklo srityje yra daug kraujagyslių ir nervų, maitinančių kaklo, kaukuolės, veido audinius. Viena didžiausių arterijų eina būtent per stuburo ataugų ertmes. Tie kanalai yra siauri, todėl mažiausias kaklo slankstelių poslinkis gali sukelti stuburo arterijos spazmus. Kai deformuojasi kaklinės dalies stuburo slanksteliai, diskų aukštis sumažėja ir susiaurėja tarpslankstelinės ertmės, todėl spaudžiamos pro jas einančios nugarinių nervų šaknelės bei jas maitinančios kraujagyslės. Taip atsiranda kaklo osteochondrozei būdingi simptomai: galvos skausmas, svaigulys, padidėjęs kraujospūdis, akių aptemimas.

Taigi osteochondrozė – lėtinė liga, atsirandanti dėl stuburo tarpslankstelinių diskų degeneracijos. Šia liga gali sirgti įvairaus amžiaus ir bet kurios lyties žmones, visgi dažniau nuo jos kenčia moterys.
Vienas iš osteochondrozės simptomų – tai ūmus, varginantis galvos skausmas, atitinkamai pasukus galvą. Jis gali būti visoks – maudžiantis, badantis, tempiantis, net deginantis. Šis skausmas prasideda kaklo srityje, toliau sklinda į pakaušinę dalį, viršugalvį, smilkinį, pasiekia ausį, kaktą ir akis. Didesni galvos skausmai pasireiškia naktį arba ryte, o dieną jie sumažėja arba visai išnyksta. Taip pat neretai sutrinka ir klausa – girdima prasčiau, atsiranda triukšmas ausyse, svaigsta galva. Ir tik atlėgus galvos skausmui, klausa grįžta kokia buvusi, galvos svaigimo ir triukšmo ausyse nebelieka.
Dėl kaklo osteochondrozės gali sutrikti ir kaklo, veido, rankų odos ir raumenų jautrumas, pradėti traškėti kaklas, sukiojant galvą į šonus ir lenkiant į priekį. Šios ligos simptomas gali būti ir liežuvio nutirpimas ar patinimas, skausmas kaklo ir pečių juostos srityje.

KAIP GYDYTI?

Kaklo osteochondrozei gydyti paprastai skiriami galvos ir pečių, stuburo, rankų masažai. Jie sušildo, atpalaiduoja raumenis , malšina spazmus.
Savo organizmu reikia rūpintis visus metus, o ne tik pajutus pirmuosius negalavimus. Sušvelninti kaklo osteochondrozės poveikį padės sveikas gyvenimo būdas: tinkama ir reguliari mityba, rūkalų atsisakymas, judri gyvensena. Ši liga gali progresuoti , jeigu dažnai patiriame didelių ir mažų traumų, statiškų ir dinaminių apkrovų. Kenkia ir netaisyklingas, nesaikingas sportas.
NAUDINGI PATARIMAI
Kasdien atlikite šiuos pratimus. Jie ne tik suteiks žvalumo, bet ir sustiprins kaklo raumenis, grąžins energiją, pagerins kraujotaką.
1. Sukite ratu pečius į priekį ir atgal ( 20 s )
2. Sukite galvą į dešinę ir į kairę ( 20 s )
3. Spauskite delnu kaktą. Pečius nuleiskite žemyn, o galvą tempkite į viršų.
4. Atsisėskite ant kėdės, išskėskite kojas, nuleiskite rankas. Lėtai palenkite galvą į priekį, tarytum smakru norėtumėte paliesti krūtinę, tada stipriai atloškite galvą. Kartokite 6 kartus.
5. Stenkitės galva pasiekti pečius. Iš pradžių galvą lenkite prie kairiojo peties, vėliau – prie dešiniojo. Kartokite 6 kartus.
6. Pakelkite dešinę ranką į viršų, sulenkite ją virš galvos ir kairiosios ausies. Tą patį darykite ir kaire ranka. Kartokite 6 kartus
7. Mankštinkitės šiltame vandenyje. Žmogaus kūnas vandenyje 10 kartų lengvesnis nei sausumoje. Dėl to, darant pratimus, pvz., baseine,
8. Gulėdami ant nugaros 10 sekundžių stipriai spauskite pakaušiu neaukštą kietoką pagalvėlę. Paskui apsiverskite ant pilvo ir kakta spauskite pagalvę. Taisyklingai kvėpuokite.
9. Gulėdami ant nugaros ir apkabinę kelius rankomis sūpuokitės ( 10 15 s ).

Remtasi: Natūrali medicina 2011/11/11